Valilik: “Yangınlara karşı teyakkuzdayız”

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’nin dört bir yanı ateş hattına döndü. Bölge bölge yangın haberleri gelmeye devam ederken, kaybımızda giderek artıyor. Geçtiğimiz gün askeri ve güvenlik güçleri ile Orman Bölge Müdürlüğü ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın katılımları ile toplantı yapıldı.

Geçtiğimiz gün askeri ve güvenlik güçleri ile Orman Bölge Müdürlüğü ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın katılımı ile toplantı yapıldı.

Çanakkale Valiliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; havaların ısınmasıyla birlikte yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar, İlimizde olabilecek orman yangınlarına karşı alınacak tedbirler, yangın esnasında yapılacak mücadele çalışmaları, yürütülmesi gereken faaliyetlerle birlikte araç ve ekipman kapasitesi görüşüldü.

Ciddi bir orman varlığına sahip olan ilimizdeki olası yangın durumlarında kurumların koordinasyon içinde hareket etmesinin önemine dikkat çeken Vali İlhami Aktaş, “Orman yangınlarını önlemek, asgari zararla atlatmak hususunda kurum ve kuruluşlarımızla birlikte üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Vatandaşlarımız da konu ile ilgili daha duyarlı ve dikkatli olmalılar” diye konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 30/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 224 defa görüntülendi
*