Ormanlara girişler yasaklandı

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’nin dört bir yanının yangın yerine dönmesinden sonra, Valilikler peş peşe kararlar almaya başladılar. Çanakkale Valiliği tarafından ormanlara girişlerin yasaklandığı, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kamuoyuna duyuruldu. 30 Ağustos’a kadar ormanlara girişler yasaklandı.

Türkiye’nin dört bir yanında sıra sıra orman yangınları çıkmaya başladı. Türkiye günlerdir farklı bölgelerde çıkan yangınlar sonucunda kahroluyor. Valilikler illerde ormanlık bölgelere girişleri yasaklamaya başladılar. Dün İzmir Valiliği tarafından ormanlık alanlara girişler yasaklanmıştı.

Çanakkale Valiliği tarafından, ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından duyuruldu. Orman Bölge Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede, “6831 Sayılı Orman Kanunu’ nun “Orman idaresinin göstereceği lüzum üzerine mahallerinin en büyük mülkiye amirleri, kuraklık veya yangın olup da henüz söndürülmüş fakat sirayet ihtimalleri tamamen bertaraf edilmemiş olmak gibi fevkalade zamanlarda muayyen bir müddet için ormanlara girmeyi men ve oralardaki her türlü işlerin tatilini emredebilirler. ” Hükmüne uygun olarak Çanakkale İli dahilindeki ormanlık alanlara görevliler dışında 31 Temmuz – 30 Ağustos 2021 tarihleri süresince ormana görevliler haricinde girişler Çanakkale Valiliğinin 30/07/2021 tarih ve 1745725 sayılı emirleriyle yasaklanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 312 defa görüntülendi
*