Ezineli Yahya Çavuş beyazperdeye taşınıyor

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Savaşı kahramanlarından, Ezineli Yahya Çavuş’un belgesi için düğmeye basıldı. Önümüzdeki günlerde, Ezineli Yahya Çavuş belgeselinin çekimlerine başlanacağı öğrenildi.

Çanakkale Savaşı kahramanlarından olan Ezineli Yahya Çavuş’un hayatı beyazperdeye aktarılacak. Yahya Çavuş’un belgeseli için start verildiği ve çekimlerine başlanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, sosyal medyada açıklamada bulundu. Başkan Yüksel, “Ezine’mizin tarihine sahip çıkıyoruz” derken, “AK Parti Grup Başkanvekilimiz Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’nun destekleriyle, Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Sinema Genel Müdürlüğümüz, Yahya Çavuş Köyü muhtarlığımız ve Ezine Belediye Başkanlığımız öncülüğünde, ilçemizin, Ezine’mizin tarihine ışık tutacak ve tanıtımına katkı sağlayacak, kuşaktan kuşağa aktarılacak, Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinin yaşandığı Çanakkale Kara Savaşları’nda, savaşın seyrini değiştiren, 32 saat boyunca direnen, 26.Alay 3.Tabur 10.Bölüğün efsanevi askerlerinden Ezineli Yahya Çavuş’un hayatı, doğduğu yer, çocukluğunun ve gençliğinin anlatıldığı Çanakkale Savaşı kahramanı Ezineli Yahya Çavuş belgeselimizin çekimlerine başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/07/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 247 defa görüntülendi
*