ÇOMÜ’den öğrencilere aşı mesajı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Koronavirüs vakalarının arttığı bu günlerde, normalleşme sürecinde, en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. Türkiye’de vaka sayıları günlük 18 bine çıkarken, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından öğrencilere aşı ile ilgili mesaj gönderildi.

Türkiye’de normalleşme sürecinde, en yüksek vaka geçtiğimiz gün kaydedildi. Ülke genelinde görülen pozitif vaka sayısı 18 binlere kadar çıktı. 20 bin bandına yaklaşan vaka sayıları tekrar endişe yaratırken, aşı konusu gündemde kalmaya devam ediyor. Aşı konusunun gündemde kaldığı kadar, aşı ile ilgili tartışmalarda Türkiye’de en çok konuşulan konular arasında.

Öte yandan 11 Ekim günü başlayacak olan eğitim maratonu öncesinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından, öğrencilere mesaj gönderildi. Öğrencilere gönderilen mesajda, “11 Ekim 2021 tarihinde başlayacak eğitim-öğretim dönemini yüz yüze gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye ettiği gibi, sağlığımızla ilgili riskleri en aza indirerek, pandemiden korunmanın en önemli koşulunun aşı olmak olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz.

Bir buçuk senedir hasret kaldığımız yüz yüze eğitime sağlıklı bir şekilde kavuşmayı temenni eder, tatilinizi güzel geçirmenizi dileriz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/07/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 725 defa görüntülendi
*