Aşılama hızla devam ediyor

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’de aşılama istatistiklerine bakıldığında, ikinci durumda olan Çanakkale’de aşı konusundaki hassasiyet devam ediyor. Kent genelinde aşılama hızla sürerken, her gün çok sayıda vatandaş aşısını olmak için hastaneler eve sağlık ocaklarına gidiyor. 

Türkiye’de son günlerde en çok konuşulan konuların başında aşılama geliyor. Aşı yaptırılmalı mı yoksa yaptırılmamalı mı konusu en çok konuşulan konu olurken, vaka sayıları da hızla yükseliyor. Vaka sayıları son günlerde 10 binli rakamlardan 18 binlere yaklaştı. Türkiye’de vaka sayısı neredeyse 20 binli rakamlara dayanırken, aşılama da hızla devam ediyor.

Aşı konusunda sürecin başından bu yana pozitif bir performans sergilenen Çanakkale’de, halen aşılamanın hızla devam ettiği görüldü. Eski Devlet Hastanesi’nde, bugünde randevusunu alan vatandaşlar aşı için kuyruğa girerek, işlemlerini hallettiler.

Öte yandan, kuyrukta henüz ilk aşısını olacak kentliler de görüldü. Sağlık problemi olanların ya da kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların, aşıda tercihlerinin Sinovac olduğu gözlendi. Çanakkale, Türkiye’de aşılama konusunda 2.sırada bulunuyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/07/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 250 defa görüntülendi
*