Ada’da nostalji günleri

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gökçeada Belediyesi tarafından Namık Usta Açık Hava Sineması’nda bu hafta iki klasik gösterimi gerçekleştirilecek. Türk Sinemasının klasiklerinden Neşeli Günler perşembe akşamı, Milyarder cumartesi akşamı saat 21.00’de sinemaseverlerle buluşacak.

Belli bir kuşağın zihnine kazıdığı sahnelerin sahibi Neşeli Günler  Senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı yönetmenliğini Orhan Aksoy üstlendiği 1978 yapımı bir Türk filmi. Başrollerini, Türk sinemasının iki büyük emektarı Münir Özkul ve Adile Naşit’in turşucu rolünde oynadığı film, geçimsiz bir çiftin ayrılmasını ve gelişen olayları komik bir dille anlatmaktadır. Filmin bir diğer önemli ismi ise Ziya rolüyle müthiş bir performans gösteren Şener Şen’dir. Oyuncu kadrosunun kalitesi ve sevilen senaryosu ile 1970’li yıllardaki başarılı Türk komedi filmleri arasında yerini almıştır.

Milyarder ise 1986 Türkiye yapımı Kartal Tibet’in yönettiği komedi dram filmidir. Film Türkiye’nin küçük ilçerinden biri olan Mesudiye’deki tren istasyonunun amiri Mesut’un Millî Piyango’dan büyük ikramiye kazanması ile birlikte çevresinde gelişen olayları anlatmaktadır. Filmde Türk sinemasının bilinen kişilerinden Şener Şen, Adile Naşit, Münir Özkul, Tuluğ Çizgen, Müge Akyamaç, Uğur Yücel ve Ergun Köknar gibi isimler vardır. Film, Sapanca tren istasyonunda çekilmiştir.

“Tüm Adalıları ve misafirlerimizi bekliyoruz”

Ekinlik ile ilgili olarak Gökçeada Belediyesi’nin sosyal medya hesabından Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin imzası ile yayınlanan açıklamada; “Gökçeada Belediyesi Namık Usta Açık Hava Sinemasında bu hafta iki klasik film gösterimimiz olacaktır. Tüm Adalıları ve misafirlerimizi bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 28/07/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 570 defa görüntülendi
*