Kale Grubu 64. yılını kutladı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bugün Kale Grubu pandemi koşullarında gerçekleştirdiği tören ile kuruluşunun 64. yılını kutladı. Kutlamaya Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve Kale Grubu Yöneticileri katıldı. Törende, Kale Grubu’nda 25., 30., 35, ve 40. yılını dolduran personele plaket ve hediye takdiminde bulunuldu. Sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirilen tören Kale Grubu’nun YouTube kanalından canlı yayınlandı.

Törende Konuşma yapan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Kale Grubu’nun merhum kurucusu İbrahim Bodur’u rahmetle andıktan sonra Kale Grubu’nun Çan’a ve Çanakkale’ye kattığı değerlerden bahsetti.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Böyle güzel bir programda, her ne kadar pandemi koşulları nedeniyle kısıtlı kutlasak da, aranızda olmaktan duyduğum memnununiyeti ifade etmek istiyorum. İnşallah önümüzdeki yıl, 65. yılı, Zeynep Hanım’ında dediği gibi; beşli yılın da verdiği heyecanla, bu maskelerden, mesafeden kurtulmuş bir şekilde, daha coşkulu, eski günlerini aratmayacak şekilde kutlamak nasip olur inşallah.

Bugün burada yapılan konuşmalardan ve seyrettiğimiz ekranlardan bir yönetim dersi çıkarabiliriz. Bir ailenin nasıl olabileceği, sanayi ile beraber çevrenin, patronlukla beraber dostluğun, iş arkadaşlığının, yönetimin nasıl olacağı ile ilgili yaklaşık bir saatlik güzel bir ders… Üniversitelerde, kariyer günlerinde okutulabilecek, sanayi dersi diyebiliriz.

“Adı gibi kale olmuş bir efsaneyi dinlemiş olduk”

Gerek belediye başkanlarımız, gerek milletvekilimiz, gerek grup adına konuşan konuşmacıların hiçbirisi ve özellikle grup adına konuşanlar şu kadar işçi çalıştırıyoruz, bu kadar metrekare yerde üretim yapıyoruz, şu kadar bayimiz var, bu kadar ülkeye ihracat yapıyoruz, işte Türkiye’nin şu kadar ihtiyacını görüyoruz, şu gruplarda öndeyiz, öncüyüz, lideriz deyip hiçbir şekilde fabrikadan, fabrikanın kattığı maddi unsurlardan bahsetmedi. Hepsinden rahmetli Hacı İbrahim Bodur ekseninde ailenin, yöreye, ülkeye, ilimize dolayısıyla da insanlığa kattığı ve katmak istediği değerleri dinledik. Bir patron değil de bir babanın, duruşun, adı gibi kale olmuş bir efsaneyi dinlemiş olduk.

Bugün de burada bu aileyi görmüş olduk. Çan’da olsun, Yenice’de, civar köylerde, ilçelerde ziyaretlere gittiğimizde genç kızlarımızın eşlerine niye Kale’de çalışıyorsa öncelik verdiğini bugün burada biraz daha anlamış oldum. Bunu sağlamak, bunu anlamak, bunu ortaya koymak çok kolay bir şey değil. Para bir şekilde kazanılabilir. Tabi ki üretim de önemli. Tabi ki bizim ülke olarak güçlü durmak, 7 düvelle mücadele etmek için üretime ihtiyacımız var.” Milli sermayeye, milli üretime ihtiyacımız var ama bunun yanında bu dostluğu, bu kale gibi grup olmayı, bir aile olmayı, sünnetinden düğününe, spor müsabakalarından cenazesine, emekliliğine kadar etkinlikler yaparak çalışanına değer vermenin sanayiyi nereye getireceğini gördüğünü ifade ederek gerek sosyal yardımları ile ilgili gerekse yönetişim felsefeleri ile ilgili teşekkürlerini iletti. Başta merhum Hacı Dr. İbrahim Bodur’ anarak tüm fabrika yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu ve konuşmasına son verdi.

Kıdem Ödül Töreni gerçekleşti

Program Kıdem Ödül Töreni ile devam etti. 25. yılını dolduran çalışanlara plaketlerini Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sedat Murat, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan verdi.

30. yılını dolduran çalışanlara ise AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Zeynep Bodur Okyay plaketlerini takdim etti. 35. yıl plaketleri Zeynep Bodur Okyay tarafından 40. yıl plaketi ise Zeynep Bodur Okyay ve Osman Okyay tarafından verildi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 27/07/2021, Salı günü yayınlandı, 338 defa görüntülendi
*