Şahinbey’den Çanakkale’ye geziler devam edecek

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gaziantep Şahinbey’den, Çanakkale’ye düzenlenen geziler ile ilgili açıklamada bulundu. Turan, “Gaziler diyarından Şehitler diyarına” salgın tedbirleriyle geziler devam edecek dedi.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından, Çanakkale’ye düzenlenen geziler aktif bir şekilde devam edecek. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin, Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı münasebetiyle başlattığı Çanakkale gezileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Turan, “İki kadim ve dost şehrimiz, tarihi zaferlere tanıklık etmiş topraklar. Bundan yaklaşık 6 yıl önce Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan, Gaziantepli öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı Çanakkale’mizle ve şanlı tarihimizle buluşturan bu geziler oldukça kıymetli. Normalleşme adımlarının atılmasıyla ‘Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına’ projesi bundan sonra THY 151 kişilik uçakları ile birlikte 27 Temmuz-11 Eylül arasında haftada 2 gün, 12 Eylül-30 Ekim arasında ise haftada 4 gün Gaziantep-Çanakkale uçuşu olacak. Çanakkale’mizin ekonomisi için, turizmi için de birçok katkısı olacak bu gezilerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’yla birlikte şehrimizin turizmini büyütecek çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

Turan ayrıca, “Gezilerde uçağa binmeden test yapılması, gezide doktor bulunması başta olmak üzere, tüm koronavirüs tedbirleri bu gezilerde titizlikle uygulanmaya devam edecek” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 26/07/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 283 defa görüntülendi
*