İstihdam masaya yatırıldı

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.

Valiliğin haberine göre; Toplantıya; Vali Yardımcısı-İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Karadağ, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Güney Marmara Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Recai Başaran ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısında; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz tarafından gündem maddeleri arz edildi.

İşverenlerin SGK teşviklerinden yararlanmasında sahada karşılaşılan mevzuat ve sistemsel sorunlar hakkında Çanakkale Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Soykan tarafından kurula bilgi verildi.

Toplantıda; liselerarası düzenlenen “Hayalindeki Sev CV yarışması” hakkında kurula Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz tarafından bilgi verildi.

İlimizdeki mevsimlik tarım işçileri ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Karadağ, çocuk işçiler konusunda da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden Uzman Psikolog Gamze Yücel kurula bilgi verdi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, 2021 Ocak-Haziran dönemi denetim raporlarının kurula sunulması, kurum kuruluş temsilcilerinin görüş ve önerileri ile son buldu.


Bu haber 26/07/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 188 defa görüntülendi
*