Belediye’den karşılıksız öğrenim yardımı

2 ay önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi, İstek Okullarıyla gerçekleştirdiği protokol neticesinde, Çanakkale Merkezde ikamet eden ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız öğrenim yardımı için kontenjan sunuyor. 2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılı için 27 Temmuz 2021 Salı günü başlayacak başvurular 6 Ağustos 2021 Cuma günü saat 17.00’de sona erecek.

Çanakkale Belediyesi’nin internet sitesinden ilan edilen Karşılıksız öğrenim yardımından yararlanmak için başvuru sahiplerinin taşıması gereken kriterler şu şekilde sıralandı; Çanakkale Merkezde ikamet şartı ve spor, sanat, yabancı dil alanında özel başarı belgeleri.

Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü’ne gerçekleştirilecek başvurularda istenen evraklar ise şu şekilde; Başvuru dilekçesi, matbu başvuru formu (kurumdan teslim edilecektir.), karne fotokopisi veya e-okul not çizelgesi, LGS sonuç belgesi, spor, sanat ve yabancı dil alanında başarı belgeleri (Uluslararası, bölge veya il), spor alanı için kayıtlı bulunduğu federasyondan onaylı lisans belgesi, sanat alanı için katıldığı yarışma, sergi, kurs ve benzeri faaliyetlerin belgeleri, yabancı dil alanı için katıldığı kurs ve sınav belgeleri, 1 adet vesikalık fotoğraf ile anne-baba maaş bordrosu (son 2 ay).

2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılı için 27 Temmuz 2021 Salı günü başlayacak başvurular 6 Ağustos 2021 Cuma günü saat 17.00’de sona erecek.

Öte yandan ilgili kriterleri sağlayan ve tüm evraklarıyla başvurusunu tamamlayan adaylar, Çanakkale Belediyesi Sosyal Hizmet ve Yardım Yönetmeliğine bağlı kalınarak Sosyal Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecek.

Özlem Kavuklu

 


Bu haber 26/07/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 456 defa görüntülendi
*