Tatilden arda kalan poşetlerce çöp

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kurban Bayramı’nın dokuz günlük resmi tatil ilan edilmesi çalışanlar için bir nefes oldu. Ancak aylarca süren kısıtlamaların ardından insanlar Bayram Tatili ile birlikte tabiri caizse kendilerini sokağa attı. Gece geç saatlere kadar şehrin çeşitli ilçelerinde ve plajlarında vakit geçirenler yılın stresini de çöplerini de plajlarda bıraktı.

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili bugün itibariyle son buldu. Çalışanlar işlerinin başına döndü. Kısıtlamalardan sonra ilk serbest dolaşımın yapılabildiği tatil olması nedeniyle tüm Türkiye genelinde ciddi bir hareketlilik yaşandı. Deyim yerindeyse tüm ülke yer değiştirdi. Sahil kentleri ise doldu taştı. Çanakkale’de bu yoğunluktan nasibini alan kentlerdendi. Gerek tatile gerek aile ziyaretine gelen vatandaşlar gerekse halihazırda Çanakkale’de yerleşik yaşayanlar hem gündüz hem de gece sahilleri doldurdu. Ancak sahillerde tatilden arda kalan poşetlerce çöpten başka bir şey değildi. Sahillerden sorumlu Belediyeler ise bu konuda uyarıda bulundu.

“Biz bu görüntüleri paylaşmaktan utanç duyuyoruz!”

Çanakkale Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Biz toplar, temizleriz görevimiz. Ama sizin de (kullandığını korumayı bilmeyenleredir sözümüz) vatandaşlık görevleriniz yok mu?” ifadelerine yer verdi.

Gelibolu Belediyesi ise paylaştığı çöp fotoğraflarına şu ifadeleri iliştirdi; “Biz bu görüntüleri paylaşmaktan utanç duyuyoruz!

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz; Bayram boyunca yoğunluğun arttığı Feneraltı sahil şeridinde vatandaşların (!) ardında bıraktığı çöpleri toplamaktan yılmadı. Çevre düşmanı bazı kişiler de yapacaklarından yine geri kalmadı!”

Bozcaada Belediyesi de sahilde bırakılmış çöplerin videosunu paylaşarak; “Nasıl parti güzel miydi? Sizin için çok üzülüyoruz…

Önemli not: İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri, hem belediyemiz hem de halktan gelen tüm bilgiler ışığında bu işin sorumlularını tek tek tespit etmekte ve en ağır şekilde idari cezalandırma işlemlerini titizlikle uygulamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 25/07/2021, Pazar günü yayınlandı, 326 defa görüntülendi
*