Şahika Ercümen 5 Türkiye rekoru 3 madalya ile yurda dönüyor

6 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Bahamalar’da düzenlenen Vertical Blue Serbest Dalış Dünya Kupası’ndan farklı kategorilerde 5 Türkiye rekoru kırarak toplamda 3 madalya ile yurda dönüyor.

Milli sporcu Ercümen, aynı zamanda sabit ağırlık kategorisinde 90 metreye dalarak Türk spor tarihinde hem kadınlarda hem de erkeklerde en derine inen sporcu olma özelliğini de taşıyor.

Yarışmalara kısıtlı imkânlarla katıldığına değindi

Şahika Ercümen, kırdığı rekorlar ve kazandığı madalyaların ardından “Duygularım tarifsiz. Burada resmen Türkiye rüzgârı esti. Ülkemizi başarıyla temsil edebildiğim için çok gururluyum. Buraya yalnız geldim ama tüm Türkiye’nin kalbi benimleydi. Bakanlığımıza, kulübüm Spor Toto’ya ve sponsorum Greenpetition’a çok teşekkürler.” diyerek, “Malzemelerimiz dahil tüm harcamalar dolar ile yapılıyor. O yüzden çok masraflı bir süreçti. Fakat ülkemize madalya ile dönmenin gururu her şeye bedel. Umarım sonraki yarışmalar için destek bulabilirim.” cümleleriyle de yarışmalara kısıtlı imkânlarla katıldığına değindi.

Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 yılında Çanakkale’de doğdu. Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü bitirdi. Encümen şuan yine Başkent Üniversitesi’ndeki yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Öte yandan dalış sporlarında gösterdiği başarı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Haber Merkezi


Bu haber 25/07/2021, Pazar günü yayınlandı, 433 defa görüntülendi
*