İl Başkanlığı Gürses’e sahip çıktı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz hafta Çanakkale Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses, Çanakkale İl Özel İdaresi’nde AK Parti’lilere yönelik bir kayırma uygulandığını iddia etmiş. İddia üzerine konunun direk muhatabı olan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas bir basın açıklamasıyla cevap vermişti. Makas’ın açıklaması üzerineyse Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı sosyal medya hesabından bir basın açıklaması yayınlayarak Gürses’e sahip çıktı.

CHP Çanakkale İl Basın Sözcüsü imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında; “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi, Çanakkale’mizde de kayırmacılıklara dikkat çekmek üzere İl Genel Meclis üyemiz Sayın İsmail Gürses’in  dikkat çeken açıklamasına AKP’liler dört koldan cevap verme gereği hissettiler.

AKP İl Başkanı Sayın Naim Makas’ın öncelikle AKP’li bir danışmana ulaşmadan kamuda işe girişlerin çok zor olduğu iddiasına yanıt vermesini, ayrıca AKP’li yöneticilerin birinci derecen akrabalarının kamudan ( özellikle il özel idaresinden ) aldığı ihalelere dair açıklama yapmasını beklerdik.

“Algı yönetmektir”

Bize yöneltilen ayrımcılık iddiasına ilişkin ise durum tam bir suç bastırmadır. Algı yönetmektir.

Sayın Makas kentte ayrımcı arıyor ise Merkez İlçe Başkanından başlayabilir. Partimiz yöneticilerinin doğum yerlerini konu eden Sayın Yıldıray Ölçek’e Sayın Makas’ın ne gibi bir yaptırım uygulayacağını merak etmekteyiz.

Partimiz sosyal demokrasiyi ilke edinmiş ırk, dil, inanç farklılıklarını zenginlik olarak kabul eden insan merkezli siyaseti yaşamın her alanında uygulamaktan bir an bile geri durmadığı en iyi sizler bilirsiniz.

Sayın Makas’ı demagoji yapmaktan vazgeçmeye iddialara cevap vermeye davet ediyoruz…” ifadelerine yer verildi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 25/07/2021, Pazar günü yayınlandı, 446 defa görüntülendi
*