Bu da Bayram CUMPA’sı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin Cuma Pazarı Çanakkale halkının ihtiyaçlarını giderdiği ölçüde tatilcilere de hizmet ediyor. Kurban Bayramının dördüncü gününde kurulan Cuma pazarı tatilcilerin de dikkatinden kaçmadı. Çeşitli ürün yelpazesi ve uygun fiyatları ile özellikle konfeksiyon ürünlerinin yer aldığı bölüm hem Çanakkale halkı hem tatil için gelenler tarafından gün boyu ziyaret edildi.

Cuma Pazarı geçtiğimiz haftalara göre bu hafta yoğun kalabalıklara ev sahipliği yapmadı ancak gelen ziyaretçi sayısı oldukça fazlaydı. Önceki haftalarda özellikle sabah saatlerinde ve akşam iş çıkışında aynı anda insanların pazara gelmesi nedeniyle kalabalık olan pazar, bu hafta sadece sabah saatlerinde özellikle meyve-sebze reyonunda ara ara kalabalıklara ev sahipliği yaptı. Resmi tatil nedeniyle insanların işe gitmemesi akşam kalabalığını önledi. Ancak gün içerisinde gelen ziyaretçi sayısında ciddi bir değişiklik yaşanmadı.

Ziyaretçiler tuhafiye bölümünün hakkını verdi

Pandemi nedeniyle çarşamba günleri kurulan tuhafiye bölümü ise Cumhurbaşkanlığı Genelgesinin yayınlanmasıyla birlikte normal gününde yani cuma gününde kurulmaya başlamıştı. Çarşamba günleri kurulduğu zamanlarda ise bazı pazarcılar pazara gelmemeyi tercih etmişti.

Son birkaç haftadır pazarın normale dönmesiyle beraber gelmeyen esnafta Pazardaki yerlerini doldurmaya başladı. Bayrama denk gelen pazarda da ziyaretçiler özellikle tuhafiye bölümünün hakkını verdi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 24/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 308 defa görüntülendi
*