Bir bayram klasiği

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de bu Kurban Bayramı’nda da bir bayram klasiği yerine getirildi. Trafik gerek tatile gelenler gerek tatil için Çanakkale’yi geçiş güzergahı olarak tercih edenlerin araçlarının yarattığı kalabalıkla kilitlendi. Feribot kuyruğu için daha öncede yapıldığı gibi yeni güzergah belirlendi.

Şehir normal rutininde olduğu zamanlarda araçlar Cumhuriyet Bulvarı’ndan düz ilerleyerek direk feribota ulaşabiliyorlarken, yaz aylarında tatil geçişleri başladığında ya da böyle uzun resmi tatillerde araçların oluşturduğu feribot sırasının şehir trafiğini olumsuz etkilemesini engellemek maksadıyla araçlar farklı bir güzergaha yönlendiriliyor ve kordon boyunca ilerleyen Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’nde sıraya girmeleri sağlanıyor.

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi sürekli kırmızı

Kurban Bayramı’nın ilk gününden itibaren trafiğin artmasıyla birlikte Gestaş önlem olarak feribotları saatli değil de dolar dolmaz kaldırarak yeni feribotun hızlıca gelmesini sağlamış ilk gün bu yöntem trafiğin oluşmasını da engellemişti ama artan araç sayısıyla birlikte ilerleyen günlerde bu yöntem bile araç sayısına yetişemez hale geldi.

Son iki gündür Kayserili Ahmet Paşa Caddesi akıllı telefonların trafik yoğunluğunu da gösteren harita sistemlerinde trafiğin ilerlemediğini belirten kırmızı renge büründü. Gün içerisinde de sürekli olarak kırmızı rengini korudu.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 24/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 221 defa görüntülendi
*