Başkan Gökhan’dan “Lozan” Mesajı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

24 Temmuz Lozan Antlaşması’nın (yapıldığı dönemde Lozan Barış Antlaşması) 98. yıldönümünde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, anlamlı bir mesaj yayımladı.

Hem ülkemiz açısından önemli bir diplomatik adım atıldığını hem de sömürü altındaki başka devletlere de umut ve ilham olduğunu söylediği Lozan Antlaşması için bir mesaj yayımlayan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şu ifadelere yer verdi:

“Tüm acıları ve zaferleriyle eşsiz bir varoluş destanının yazıldığı Kurtuluş Mücadelesini taçlandıran çok önemli bir tarihtir 24 Temmuz 1923. Ulusal sınırlarımızın tanımlandığı, bağımsızlık ve egemenliğimizin dünyaca tanındığı Lozan Antlaşması ile hem ülkemiz açısından önemli bir diplomatik adım atılmış hem de sömürü altındaki başka devletlere de umut ve ilham olunmuştur.

Türk milletinin kahramanca mücadelesi ile Cumhuriyete giden yolda en önemli adımlardan biri olan Lozan Antlaşmasının yıldönümünü kutluyor; başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, egemenlik ve bağımsızlık yolunda emeği bulunan tüm şehit ve fertlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.”

Haber Merkezi


Bu haber 24/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 175 defa görüntülendi
*