Sanatçı Turgay Yıldız hayatını kaybetti

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son dönemde sosyal medya üzerinden de yayın yaparak muhalif kişiliği ile geniş kitlelerce tanınan, oyuncu arkadaşı Bahadır Tokmak ile uzun seneler hiciv dolu programlar yapan tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız, bugün hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde kalp spazmı geçiren değerli sanatçı Turgay Yıldız’ın durumunun iyi olduğu ileri sürülmüştü. Bu ise sabah yaşamını yitirdiği haberi sevenlerini üzdü.
Yıldız’ın ardından pek çok isim taziye mesajı yayımladı.

TURGAY YILDIZ KİMDİR?
Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev alan, TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

Yıldız, 3 Mart 1965 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1986-87 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı. TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

1994-1999 yılları arasında Flash TV’de ‘Nargile Kahvesi’, ‘Sabah Kahvesi’, ‘Bizim Bakkal’, ‘Akşam Tıraşı’, ‘Düm Teke Tek’ adlı programların yapımcılığını ve Bahadır Tokmak ile sunuculuğunu yaptı. Aynı kanalda ‘Şeytan Bunun Neresinde?’ isimli müzik programı sundu.

1997 yılında Show TV’de yayınlanan ‘Sonradan Görmeler’ adlı dizide oyunculuk yaptı.

Turgay Yıldız, BRT TV’de ‘Teber ile Muteber’ adlı haftalık kabare programının yazarlık ve oyunculuğunu üstlendi.

Ege TV’de ‘İyi Egeler’ adlı programı yine Bahadır Tokmak ile birlikte sundu. TRT Ankara Televizyonunda Turgay Bostan’ın yönetmenliğinde ‘Bu Toprağın Sesi’ programında ‘Beter ile Şeker’ adlı dizinin yazarlık ve oyunculuğunu Bahadır Tokmak ile gerçekleştirdi. 2008 yılında TRT 1’de yayınlanan ‘Baba Ocağı’ dizisinde rol aldı.


Bu haber 23/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 358 defa görüntülendi
*