Başkan Karaca’dan “Basın Bayramı” Kutlaması

6 ay önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” ile ilgili kutlama mesajı yayınladı. Başkan Karaca, “Deva Partisi olarak basının kendinden beklenen işlevi hakkıyla yerine getirebilmesi için gerekli olan her türlü tedbiri alma konusunda kararlılığımız tamdır.” diye konuştu.

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca, şu ifadelere yer verdi: “Demokrasinin en önemli yapı taşlarından biri özgür basındır. Hür ve çok sesli bir kamuoyu ancak bu şekilde oluşup gelişebilir. Bugün medya kuruluşlarının önemli bir kısmı siyasetin etkisine girmiş ve belli bir siyasi söylemin propaganda aracı haline dönüşmüş, toplumun iktidarı denetleme imkanı ortadan kaldırılmıştır. Ayrıca yine son dönemde kamu kurum ve kuruluşlarına, basın yayın organlarına reklam vermemeleri ve gazete almamaları yönünde tasarruf tedbirleri açıklanarak yerel basının sesi yok edilmeye çalışılmaktadır.

Deva Partisi olarak, basın özgürlüğünün, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne dayalı demokratik bir devlet için ne denli yaşamsal bir değere sahip olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle basının kendinden beklenen işlevi hakkıyla yerine getirebilmesi için gerekli olan her türlü tedbiri alma konusunda kararlılığımız tamdır.

Bu vesile ile basın meslek ilkelerine bağlı, kamu yararını gözeten, olayları objektif ve şeffaf bir şekilde duyuran yerel ve ulusal tüm basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyor ve 24 Temmuz Basın Bayramlarını yürekten kutluyorum.”


Bu haber 23/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 261 defa görüntülendi
*