AK Parti’li Makas’tan Dikkat Çeken Mesaj

2 ay önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliği konusunda kilit nokta olarak kabul edilen Erzurum Kongresi’nin 102’inci yıl dönümünü, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas dikkat çeken bir mesaj ile kutladı.

Aslen Erzurumlu olduğu bilinen AK Parti İl Başkanı Naim Makas, son dönemin gündem konusu olan ”  Erzurumlu” tartışmasının ardından dikkat çeken bir mesaj yayımladı.

Milli Mücadelenin ayak seslerinden olan  Gazi  Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını ifade eden Makas mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bundan tam 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının başlatmış olduğu Anadolu’dan yükselen milli mücadele hareketinin ilk kıvılcımı olarak kabul edilen Erzurum Kongresi 102’inci yaşını kutluyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğunu tüm dünya Erzurum’dan haykıran Türk milletinin torunları bir asır sonra 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yine tüm dünyaya manda ve himaye kabul edilemeyeceğini göstermiş, milletin iradesine ipotek koymayı düşünen güruha 102 yıl önce nasıl cevap verildiyse, 102 yıl sonrasında da aynı cevabı vermiştir.

Milli mücadelemizde  kilit taşı olan Erzurum Kongresi’nin 102’inci yaşını kutluyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Haber Merkezi


Bu haber 23/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 311 defa görüntülendi
*