TÜVTÜRK’te Bayram Yoğunluğu

1 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayram tatilini şehir dışında, tatilde veya ziyaretlerle değerlendirmek isteyen Çanakkaleli, yollara düşmeden önce araç muayenelerini yaptırmak isteyince TÜVTÜRK istasyonunda yoğunluk oluştu.

Araçlarının muayene tarihi gelen veya geçen Çanakkaleli sürücüler, uzun yola çıkmadan önce gerekli tamirat işlemlerini yaptırdıktan sonra araç muayene istasyonu olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı TÜVTÜRK’e akın etti.

Çanakkale’de Piri Reis Caddesi üzerinde olan istasyona, bayramdan önceki son mesai günü olan cuma günü normalden fazla araç muayeneye geldi. Randevu saatlerinin genişletilerek çok sayıda araca hizmet veren istasyonun idare binası kayıt kapısında yığılma meydana geldi.

Egzoz emisyon ölçümlerinin ve genel muayenenin yapıldığı istasyona, bazı sürücüler sanayide ölçümünü yaptırıp gelirken bazıları ise istasyonda yapılmasını istedi.

Sıra numarasına göre peş peşe muayeneye giren araçlar, ortalama 2 saat süren işlemlerin ardından trafiğe hazır hale getirildi. Muayene tekrarına giren araçlara ise her zaman olduğu gibi öncelik tanınırken araç yoğunluğu da azaltılmış oldu.

Eylem Gözeldere


Bu haber 18/07/2021, Pazar günü yayınlandı, 517 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com