Güşta Şaşmaz Türkiye Üçüncüsü

3 hafta önce Güncel Manşet Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Güşta Şaşmaz, 12-18 Temmuz tarihlerinde Şanlıurfa’da yapılan 56 Şehir, 386 kulüp ve 1881 sporcunun katıldığı Türkiye Ümit Genç U21 Karate Şampiyonasında Ümit Bayan 54 kg kumite dalında 135 sporcu arasından 8 tur maç yapıp 7 galibiyet alarak Türkiye Üçüncüsü oldu. Şaşmaz, 17 Temmuz tarihinde yapılan Avrupa Şampiyonası Seçmesine katılmaya hak kazandı.

Tarihi bir katılımın yaşandığı Türkiye Şampiyonasında Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübünün sporcuları ilk kez katıldıkları bu kategorinin Türkiye Şampiyonasında harika performans gösterip çok ve zorlu maçlar yapıp çok sayıda tur geçtiler. Güşta Şaşmaz, 17 Temmuz tarihinde yapılan Avrupa Şampiyonası Seçmesine katılmaya hak kazandı.

Milli sporcu Alişan Akkaya, Ümit Bay kata dalında 75 sporcu arasından son 16’ya kaldı. Ümit Bay 52 kg kumite dalında ise 112 sporcu arasında gösterdiği üstün performans ile milli takım ön seçmelerine seçilen Alişan, 7 tur maç yapıp üstün performans gösterip finalde hakem hatası ile süre bittikten sonra verilen 1 puan ile turnuvayı tamamladı.

Zeynep Akkaya 5 maç yapıp röpresaj finalinde talihsiz bir şekilde 2-2 yenilerek Türkiye Beşincisi oldu.

Eylül Tekcan, Ümit Bayan 47 kg kumite dalında 100 sporcu arasında 4 tur maç yaparak 4. turda müsabakaya veda etti.

Özlem Kavuklu

 

 


Bu haber 17/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 730 defa görüntülendi
*