İlk kez 22 gemiyle hizmet veriyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Boğaz Hattı, Gökçeada ve Bozcaada Adalar Hattı’nda bir haftadır süren tatilci yoğunluğu nedeniyle Gestaş Deniz Ulaşım tarafından ilk kez 22 gemiyle hizmet vermeye başladı.

Çanakkale Valiliği sosyal medya hesabından, feribot kullanacak misafirler için şöyle bir açıklamada bulundu; “Değerli yolcularımız; Bugün itibariyle Çanakkale Boğaz Hattı, Gökçeada, Bozcaada Adalar Hattı’nda ziyaretçi yoğunluğu başlamış bulunmaktadır. Çanakkale’nin deniz ulaşım şirketi olarak, Kurban Bayramı için filomuza ekstra olarak dahil ettiğimiz 2 gemiyle birlikte toplamda ilk kez 22 gemiyle hizmet vermekteyiz. Gökçeada-Kabatepe hattında 3, Gelibolu-Lapseki hattında 7, Geyikli-Bozcaada hattında 2, Çanakkale-Eceabat-Kilitbahir hattında 7, Gelibolu-Çardak hattında 2 gemiyle sefer yapmaktayız. Seferlerimiz saatsiz olarak yapılmakta, tüm personellerimiz ekstra bir çabayla iskelelerimizdeki araç yoğunluğunu azaltmaya çalışmaktadır.

Ayrıca Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli-Bozcaada Hattı’nda ise online bilet uygulamasıyla hizmet vermeye devam etmekte; bu iki ada hattında günde 30’ar sefer yapmaktayız.

Siz değerli yolcularımızdan, yoğunluk durumunun yaşandığı şu günlerde yola çıkmadan önce 444 0 752 numaralı çağrı merkezimizden anlık bilgi almanız, adalar hattında ise sefer planlamalarını online bilet alarak gerçekleştirmeniz, eğer mümkünse seyahatlerinizi yoğunluk bilgisine göre planlamanız konusunda hassasiyet beklemekteyiz.

Anlayışınız için teşekkür eder, iyi bayramlar, iyi tatiller dileriz.” ifadelerine yer verdi.

Özlem Kavuklu


Bu haber 16/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 303 defa görüntülendi
*