Pehlivanlara görkemli karşılama

1 sene önce Güncel Manşet Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde başarılı bir performans sergileyen Çan Belediyesi Güreş Kulübü Takımı sporcuları dualarla yolcu edildiği gibi bu kez de şehre dönüşlerinde alkışlar eşliğinde karşılandı.

Çan Belediyesi Güreş Kulübü bünyesinde yetişmiş başpehlivan unvanı kazanarak büyük gurur yaşatan Feyzullah Aktürk ve Çan Belediyesi Güreş Takımı Sporcuları ile şehir turu gerçekleştirildikten sonra başarılı sporcular için tertip edilen yemek organizasyonunda bir araya gelindi.

Pehlivanlar ile yemek organizasyonunda bir araya gelindi

“Ata sporumuz güreşe emek vermeye ve destek olmaya devam edeceğiz.” açıklamasıyla düşüncelerini paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başarının mimarı pehlivanlarımız ve aile olmanın gücü ile bu başarıyı getiren tüm paydaşlar olarak bir araya geldik. Edirne Kırkpınar Güreşlerinde, Baş Pehlivan boyuna çıkan Feyzullah Aktürk ve boylarında başarıya imza atan Çan Belediyesi Güreş Takımı Sporcularımız için Kırkpınar dönüşü tertip ettiğimiz tebrik, kutlama ve ödül yemeğinde bir araya geldik.” dedi.

Başkan Bülent Öz ayrıca, “Umuyor ve diliyoruz ki; bu başarı öyküsünde bir altın kemer yer alacak ve bu topraklara nasip olacaktır.” temennisinde bulundu.

Çan Güreş Ağası Gökhan Mercan sponsorluğunda yemek organizasyonunda, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Kırkpınar Ağası Murat Köse, İlçe Başkanları, STK Başkanları ile Çan Belediyesi Güreş Kulübü’nün kuruluşunda emeği geçen İsmail Tekne, ilçe ve beldelerden gelen Güreş Ağaları, başarılı sporcuların hocası Halil Pulat, pehlivanlar ve güreş sever halk, güreşe ve pehlivanlara dair düşüncelerini ifade ettiler.

Haber Merkezi


Bu haber 15/07/2021, Perşembe günü yayınlandı, 624 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com