“Belediyelerimiz pandemide gururumuz oldu”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, hafta sonu Belediye Çalışanları Sosyal Tesisleri Ercan Adsız Salonu’nda gerçekleştirilmişti. Toplantı açılışında konuşan Başkan Ali Uyanık, belediyelerin pandemi sürecinde çok iyi bir sınav verdiğini vurgularken CHP’nin iktidar yolunda herkese umut olmak zorunda olduğunu kaydetti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YDK Üyesi Serdar Soydan, İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ın yanı sıra eski belediye başkanları ve il başkanları da katıldı. İl ve ilçe yöneticileri ve üyelerin geniş katılım gösterdiği toplantı açılışına Başkan Ali Uyanık’ın konuşması damga vurdu.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, hak arama mücadelesine katıldıkları Ankara eyleminden dönüşte meydana gelen kazada hayatını kaybeden Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile birlikte hayatını kaybeden Ali Faik İnter’i ve vahşice katledilişinin üzerinden 8 yıl geçen Gezi direnişçisi Ali İsmail Korkmaz’ı anarak konuşmasına başladı. Uyanık, toplantıya katılanları emeğinin karşılığını almak adına bu ülkede daha güzel günler yaşansın diye uğraşan, hayatını yitiren tüm gelmiş geçmiş değerler adına saygı duruşuna davet etti.

“BİR DÖNEM DAHA KAPANIRSA ÇANAKKALE ESNAFI YOK OLACAK”

Pandemi sürecini değerlendirirken Çanakkale’de birçok canın yitirildiğini vurgulayan Uyanık, “Farklı rahatsızlıkları olduğu halde Covid sebebiyle hayatını kaybedenleri de buna eklediğimizde insanların ciğerleri yandı, sevdiklerini yitirdi. Bir sezon daha biz kapalı bir dönem geçirirsek Çanakkale merkezi esnafı yok olacaktır. Pandemi döneminde neler yapıldı neler yapılmadı… Merkezi hükümetin bütün yok sayışlarını, sorunları hafife alışlarını gördük. İnsanların dertlerini tasalarını tespit edeceksiniz, ondan sonra onların çözümlerine yönelik adımlarınız olabilir. Sorunların adını koymazsanız zaten çözüm de üretemezsiniz. Hasta ile vaka arasında fark koydular. Dünya Sağlık literatüründe böyle bir şey yok hastaysa hastadır.” diye konuştu.

“BELEDİYELERİMİZ BİZİM İÇİN GURUR OLDU”

Uyanık, CHP’li belediyelerin pandemi sürecinde başarılı bir sınav verdiğini de kaydederken “İnanın Çanakkale belediyemizde, Kepez belediyemizde (merkez için) keyifle söylüyorum. Bütün o bürokrasinin, valinin, şunun bunun engellemelerine rağmen kendi lojistiklerini ellerinden geldiğince ortaya koydular. Bu bizim için gurur oldu. Geleceğe dair; ‘iktidara gidiyoruz, iktidar oluyoruz’ söyleminin içini doldurmak adına çok değerliydi. Tüm yapılanlarla beraber bütün belediye çalışanlarımızı da kutlamak isterim.” dedi.

“KENDİ ACI VE EKSİKLERİMİZİ UNUTMADAN UMUT OLMAK ZORUNDAYIZ”

CHP’nin iktidar yolunda umut olmak zorunda olduğunu kaydeden Uyanık, sözlerine şu ifadelerle son verdi: “Atikhisar Barajımızı besleyen kanalların içine madencilik faaliyetlerinin her ne aşamada ve şekilde olursa olsun üretim izinleri veriliyor. Türkiye’nin birçok yerinde çok daha sertleri vahşi bir şekilde yapıldı. Ancak her yer Çanakkale kadar şanslı değil maalesef. Birçok yerde bu bilinmedi de görülmedi de yapılmaya da devam ediyor. Taşıyla toprağıyla hem bugünü hem geleceğini yok eden bir aklın karşısında, olası bir seçimde çözüm olmak zorunda olan Cumhuriyet Halk Partisi ve temsilcileri olan sizler, bugünden yarına kendi gerçeklerimizi de kendi potansiyelimizi de kendi acı ve eksiklerimizi de unutmadan umut olmak zorundayız. Bize hiç oy vermeyen ve belki de vermeyecek insanlar için de o umudu yeşertmek zorundayız.

Bu toplantının doğal sebeplerden dolayı gecikmiş olması ve ancak yapılıyor olması, dediğim gibi mazeret geçerli değildir ancak bu şekilde gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerimiz, yerel yönetimlerimiz ve Çanakkale halkı adına ileri ve net söylemler içermesini, buradan hareketle geleceğe güvenle bakacağımız bir toplantı olmasını diliyorum.”

Eylem Gözeldere


Bu haber 14/07/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 349 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com