Şehidimizin ismi çocuk parkında yaşayacak

6 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı önceki gün düzenlenen törenle açıldı.

Biga Belediyesi’nin haberine göre; hastane karşısında yapımını tamamladığı Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı ve sosyal tesislerinin açılış töreni önceki gün yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törene, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Belediye Meclis üyeleri, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Siyasi parti temsilcileri, STK başkan ve temsilcileri, protokol, mahalle muhtarları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşma yapan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Şehrimizin sosyal yaşam alanlarına kavuşması, halkımızın rahat bir nefes alması için ilçemizin birçok noktasında projeler geliştiriyoruz. Bunlardan bir tanesi de şu anda içinde bulunduğumuz alan. Kalafat yolu ve Can Hastanesi çevresi diye ifade ettiğimiz mevkide hızlı bir konutlaşma ve yaşam alanlarının oluşmasıyla birlikte burada yaşayan hemşehrilerimizin sosyalleşmesini sağlayacak, çocuklarımızın ve gençlerimizin vakit geçirebileceği projeye ihtiyaç vardı. İnşallah bu projemiz büyük bir ihtiyacı karşılayarak halkımıza mutluluk ve huzur verecek. Bunu parkımızın faaliyete geçtiği günden bu yana çocuklarımızın ve ailelerinin vakit geçirmesiyle tanık oluyoruz. Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı’mızın temelini 18 Eylül gibi Biga için çok anlamlı bir günde atmıştık ve çok şükür bugün açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Katılımcılar parkı gezerken, çocuklar maskot, palyaço, sihirbaz, jonglör ve yüz boyama etkinlikleriyle doyasıya eğlendi.


Bu haber 13/07/2021, Salı günü yayınlandı, 237 defa görüntülendi
*