Ekonomiye yön verenler buluştu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı Pazartesi günü saat 12.00’de Kepez’de Liman Restaurant’ta gerçekleştirildi. Kooperatif Başkanı Seçiminin yapıldığı Genel Kurul’da tek aday, geçtiğimiz dönem Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı olan İbrahim Ejder, tek aday olarak girdiği seçim sonucu güven tazeledi.

Başkan İbrahim Ejder, gazetemize yaptığı değerlendirmede Genel Kurul ile ilgili olarak şunları söyledi: “Pandemi dolayısıyla geç kalınmış bir Genel Kurul, yıl içerisinde imza yetkilerimiz bitti. Pandeminin bitmesini bekledik ama bitmedi. En son yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda bir ay içerisinde hazırlığımızı yaptık ve Genel Kurulumuzu organize ettik. Tüm Türkiye genelinde bine yakın kooperatifimiz de hepsi Genel Kurullarını bu ay içerisinde yapacaklar. Ondan sonra herkes önüne bakacak.”

AK Parti’nin katılmaması merak konusu

Olağan Genel Kurul Toplantısına, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, Deva Partisi İl Başkanı Berkan Karaca, Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun, CHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Ateş, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Çetin, Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ve üyeler katıldı.

Genel Kurul’da AK Parti’nin temsilcisinin olmaması ise dikkat çekti.

İbrahim Ejder tekrar başkan

Çok sayıda üyenin katıldığı Genel Kurul’a, öğle saatlerinde yapılmasına rağmen ilgi yüksekti. Çok sayıda katılımcının yer aldığı bir buluşma oldu. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefaret Kooperatifi üyelerine çok sayıda hediye dağıtıldı.

Başkan İş, yönetim dışı kaldı

Geçtiğimiz dönem Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim Ejder, tek aday olarak girdiği seçim sonucu tekrar başkan seçildi. Geçtiğimiz dönem yönetimde bulunan isimlerden Selahattin İş, bu yönetimde yer almadı. Çanakkale Kasaplar, Fırıncılar, Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanlığı görevini de yürüten Selahattin İş’in yerine ise Çanakkale’nin sevilen esnaflarından Serkan Kunt girdi. Geçtiğimiz dönemde yönetimde olan isimlerden başka da bir değişiklik olmadı.

Yeni yönetimde; İbrahim Ejder, İlker Çiftçi, Mustafa Karaman, Serkan Kale, Serkan Kunt asil üyE olarak Alaattin Gündüz, Şahin Güven, Özcan Semih Ünalan, İbrahim Koç, Mehmet Budak yedek üye olarak yer aldı.

Denetim Kurulu ise Gürhan Arslan, Şener Çekiç asil üyeler, Gürkan Alkan, Bülent Bayat yedek üyelerinden oluştu.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 12/07/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 229 defa görüntülendi
*