Son gün!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Amerika’da bir üniversitede profesör derse şöyle başlamış:
”Düşünün ki bugün dünyanın son günü. Yarın bu saatte her şey bitecek. Kurtuluş şansınız yok. Bugün ne yapardınız?Öğrenciler tek tek yazmaya başlamışlar…”İbadet eder, Tanrı’dan günahlarımı affetmesini dilerdim..””Tüm sevdiklerimle vedalaşırdım.””Ailemle vakit geçirirdim.””Anneme veya babama giderdim.””Arkadaşlarımla yarım saat eski günlerdeki gibi basket oynardım.””Barbekü partisi yapardım.””Sevgilimi arardım.””Tüm sevdiğim yemekleri yerdim.”
”Yatar uyurdum.””Ormanda son defa dolaşırdım.””Güneşin batışını son defa seyrederdim.””Akşam yıldızları seyrederdim.””En sevdiğim yemeği hazırlar, tüm sevdiklerimi akşam yemeğine davet ederdim.”
”Piknik yapardım.”Hayatta en çok gitmek istediğim yere gider orada ölmeyi beklerdim.””Üzdüklerimi arar, özür dilerdim.”Hoca bütün hepsini tahtaya yazmış. Sonra gülerek sınıfa dönmüş ve demiş ki:
”Bütün bunları yapmak için dünyanın son günü olması şart mı?..”Evet,Aynen öyle.Bütün bunları yapmak için zamanınız varken,neden yapmazsınız?Üstelik parayla da değil.Neden ömrümüzü,yukarda yazdıklarımızı yaşamadan tüketiriz?.Kalp kırar,büyüklerimizi ihmal ederiz.Eşimizi,dostumuzu,arkadaşlarımızı ihmal ederiz.Gün gelir,bunları yapacak vaktimiz kalmaz.Yunus Emre ne güzel söylemiş.”Bir kez gönül yıktı isen,bu kıldığın namaz değil.Yetmiş iki millet bile,elin yüzün yumaz değil”,Rahmetli,sanat güneşimiz,zeki Müren,bir şarkısında ,bakınız şöyle seslenmiş,”Bu Çeşme ne güzelmiş.Su içecek tası yok.kırma insan kalbini .Yapacak ustası yok”.Sevelim,sevilelim.Bu Dünya kimseye kalmaz.

Gülmece

Yahudiler, domuz yemez ya.. İşte ondan dolayı bir kasabanın “Gurme Haham’ı, domuz etinin lezzetini merak etmekten adeta çıldırmak üzere.Bulunduğu kasabada, kimse görmeden, duymadan yiyebilmesi de imkânsız.Hayli uzaklarda, başka bir kasabaya gidip restorana oturmuş ve “Fırında Kızarmış Domuz” ısmarlamış..Aksilik bu ya, Haham siparişini beklerken, ayni kasabaya bir gezi düzenleyen kendi kasaba halkından ,bir sürü tanıdığı aynı restorana girmişler.. Tek başına oturan Haham’ı da davet etmişler.Bizimki mecburen onların masasına oturmak zorunda kalmış ve beklenen o korkunç an gelmiş..
Garson masaya Haham’ın siparişini getirmiş.. Koca bir kayık tabağın üzerinde, ağzına sıkıştırılmış bir elma konmuş nar gibi kızarmış bir domuz.Bütün kasabalılar manzarayı görünce şoke olmuşlar..
“Yahu en enteresan bir servis şekli bu..” demiş Haham, “Sipariş ettiğim pişmiş elmayı sunuş şekillerine bakın!” Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 11/07/2021, Pazar günü yayınlandı, 502 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com