Meclis CHP’siz toplandı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cuma günü İl Genel Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu 6 madde ile ilgili gerekli komisyon çalışmalarının tamamlanmamasını gerekçe göstererek meclisi terk etmişti. Cumartesi günü gerçekleşen İl Genel Meclisi 5. Birleşiminin 2. Oturumu CHP’siz toplandı. Ancak saf çoğunluğun dörtte biri kadar meclis üyesinin toplantıya katılması yeterli olduğu için tartışmalı 6 madde karara bağlandı.

Cuma günü İl Genel Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu 6 madde ile ilgili gerekli komisyon çalışmalarının tamamlanmaması, komisyonlarda ve gruplarda gereken fikri oluşturacak kanaat ve altyapı oluşmaması, kamuoyu ve ilgili kamu otoriteleri yeterince bilgilendirilmemesini neden göstererek meclisi terk etmiş, meclis saf çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile cumartesi gününe ertelenmişti. Cumartesi günü gerçekleşen İl Genel Meclisi 5. Birleşiminin 2. Oturumu CHP’siz toplandı. Ancak saf çoğunluğun dörtte biri kadar meclis üyesinin toplantıya katılması yeterli olduğu için tartışmalı 6 madde karara bağlandı.

Maddelerden birine MHP Grup Başkanvekili Enver Koç diğerlerinden farklı olarak kısa süre önce Meclise geldiği ve yeterli araştırma yapılmadan Meclis Başkanı tarafından doğrudan gündeme alındığı gerekçesi ile itiraz ederek ret oyu kullandı.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 11/07/2021, Pazar günü yayınlandı, 185 defa görüntülendi
*