İl Genel’de CHP Boykotu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yerel milletvekilleri meclisi olarak kabul edilen İl Genel Meclisi’nin toplantıları, Çanakkale siyasetinde gündem olmaya devam ediyor.

Bugün yapılan toplantının gündeme alınan bazı maddelerinin komisyonlara havale edilmeden mecliste görüşülmesi tepkilere neden oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in Eko Turizm imar durumunun, hem CHP’li üyeler arasında hem de AK Parti’liler arasında farklı yorumların ve oyların kullanılmasına neden olduğu gözlendi.

CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri geçtiğimiz gün kendilerine “söz hakkı verilmediği için” tepki göstermiş AK Parti Grubu ise salonu terk etmişti. Bugün ise İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder’in gündeme alınan maddeleri komisyonlara havale etmeden oylamaya aldırması tepkiye neden oldu. CHP’li üyelerden ret ya da kabul verenlerin yanında çekimser oy kullanan üyelerin bulunması da AK Parti’lilerle birlikte hareket ettikleri görüntüsünü ortaya çıkardı.

CHP’LİLER KATILMAYACAK

Öte yandan İl Genel Meclis Başkanlığı bugün meydana gelen olayların ardından yarın Cumartesi günü saat 10:00’da yeniden toplanılması için tüm üyelere mesaj çekti. Bu davetin ardından CHP’li üyelerin yarın yapılacak olan İl Genel Meclisi toplantısına katılmayacağı ve komisyonlara havale edilmeden gündem maddelerinin oylamaya alınmasına böylelikle tepki gösterecekleri ileri sürüldü.

CHP’li üyeler, komisyonların çalıştırılmadığını belirterek protestolarına devam ediyor.

Güngör  Yıldız


Bu haber 09/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 315 defa görüntülendi
*