Lapseki Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

6 ay önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Lapseki Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın makamında atılan imzaların ardından, Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada; “Belediyemizde çalışan arkadaşlarımız ile birlikte Lapseki halkına güler yüz ve iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Lapseki’mizin güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Her zaman dediğimiz gibi emeğin pazarlığı olmaz. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız hizmetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz.

“Siz varsanız Lapseki Belediyesi var”

Belediyecilik hizmetlerinde hakkaniyet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacağı ücretler konusunda Sendikamız ile masaya oturduk. Siz varsanız biz varız, siz varsanız Lapseki Belediyesi var anlayışıyla bu sözleşmeyi imzalıyoruz. İmzaladığımız Toplu Sözleşme hepinize hayırlı olsun” dedi.

“İmzamız işçinin kararıdır”

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılamaz yaptığı açıklamada “Yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi Eyüp Başkanımızın emekten ve emekçiden yana tavrının sonucudur. İmzamız işçinin kararıdır ilkesinin bir kez daha yolumuzu aydınlattığını görüyoruz. Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Lapseki Belediyesinde çalışan emekçi kardeşlerimizin günlük yevmiyelerine ve Sosyal Haklarına  %22 oranında zam yapılmıştır. Toplu iş sözleşmesi görüşmemizin ilk oturumunda anlaşma sağlanarak işçinin alın teri üzerinden pazarlık etmeyen Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz’a Sendikam ve Konfederasyonum adına teşekkür eder, Toplu İş Sözleşmemizin Lapseki Belediyemize, Sendikamıza ve siz değerli emekçilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 08/07/2021, Perşembe günü yayınlandı, 176 defa görüntülendi
*