Sizi neden dinlemeliyiz?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Mayıs 2018’de CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak Cumhuriyet Meydanı’nda hınca hınç bir kalabalığa hitap eden Muharrem İnce, geçen üç yılın ardından Memleket Partisi Genel Başkanı olarak tekrar aynı meydandaydı.

Bu seferki mitinge katılım o kadar azdı ki görev yapan polisler, arada uğrayan basın mensupları da olmasa kendi ekibine prova yaptı bile denilebilir.

İnce’nin mitingine katılımın azlığının sebebi tabii ki sadece hava sıcaklığı, seçilen saatin yanlışlığı ya da kemik CHP kitlesine sahip Çanakkale’de partiden ayrılarak farklı bir yol çizmiş olmasının kabul görmemesi değil.

Muharrem İnce’nin mitinglerinin özü şu; “Bana çok haksızlık yapıldı”, “İktidar ülkeyi kötü yönetiyor”, “Beni seçerseniz sorunları çözeceğim.”

38 yaşından bu yana aktif olarak siyaset hayatının içinde olan; iki kere CHP’nin genel başkanlığına, bir kere de CHP’den Cumhurbaşkanlığı için aday olan bu kadar deneyimli siyasetçiden insan daha farklı şeyler bekliyor.

Bu beklenti gerçekleşmeyince de vatandaşın kafasında doğal olarak şu soru oluşuyor; tek başına iktidar olamayacağı kesin, mevcut seçim sistemiyle mecliste kendisine yer bulup bulamayacağı belirsiz, üstelik de yılların siyasetçisi olan bu insan ne için bu kadar efor sarf ediyor?

Velhasıl, Temmuz sıcağının en can yakan saatlerinde, Cumhuriyet Meydanı gibi güneşin tam altındaki bir alanda insanların sizi dinlemeye gelmesi için onlara elle tutulur bir sebep ya da gerçek bir umut vermelisiniz.


Bu haber 07/07/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 101 defa görüntülendi
*