Çanakkale bisiklet platformu geri döndü

4 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2016 yılından bu yana ulaşımını bisikletle gerçekleştiren ve bisikletli ulaşımı destekleyen; herkes için bağımsız, aktivist ve gönüllü bir oluşum olan Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) normalleşme sonrası turlarına başladı.

ÇABİP, herkesin katılımına açık ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdiği bisiklet turları ile Çanakkale’nin muhteşem tarihi, doğal ve kültürel noktalarını keşfetme imkanı sunuyor.

Turlar aylık takvimler şeklinde tüm bisikletseverler ile paylaşılıyor. Sizler de tur, projeler ve etkinlikler hakkında daha fazla detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız www.canakkalebisikletplatformu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

ÇABİP kimdir?

Çanakkale Bisiklet Platformu; Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı, kentte yaşayan tüm bisikletçilerin ortak bir sesi olmasını, kentteki bisiklet gruplarının birlikte çalışabilirliğini, ortak etkinlikler düzenleyebilmesini, şehir içi ulaşımını bisikletle gerçekleştirenlere ve spor-hobi kullanıcılarına daha sağlıklı kullanım alanları oluşturulması için kamu kurumları ile belediye ulaşım politikasında bisiklete önem vermelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Haber Merkezi


Bu haber 07/07/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 165 defa görüntülendi
*