“Yanan mahsullerin ödemesi hala yapılmadı”

Gelibolu Ilgardere’de köylünün mahsulü, evi ve çok sayıda ağaçla birlikte yüreğimizi de yakan yangının üzerinden tam bir yıl geçti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eceabat İlçe Başkanı Metin Övün, yangının yıldönümünde köylünün emeğinin ödemelerini alamamasını eleştirdi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Eceabat İl Genel Meclisi Üyeleri Halil Duymaz ve Ali Şinasi Tınaz ile birlikte yangından mağdur olan ilçe köylerini dolaşan İlçe Başkanı Metin Övün, köylülerin derdini dinledi.

Başkan Övün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Tam bir yıl önce Gelibolu Ilgardere köyünde çıkan orman yangını, kısa sürede Eceabat ilçemizin Yalova ve Kumköy köylerine ulaşması ile büyük zararlara sebep olmuştu.

Üretici çiftçimizin 1000 dönüm buğdayı yanmıştı. Ağaçlar yandı. Hayvanlar yandı. Çiftçimizin emeği yandı.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiç bir zaman köylülerimizi yalnız bırakmadık. Bırakmayacağız.

Milletvekilimiz Özgür Ceylan’ın katımı ile İl Genel Meclis Üyelerimiz Halil Duymaz, Ali Şinasi Tınaz ve örgütümüz ile köylerimizi ziyaret ettik. Bir yıldır yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuştuk dertlerine ortak olduk. İktidarın ‘halledeceğiz’ deyip de sigortası olmasına rağmen çiftçimizin yanan mahsullerinin ödemelerinin hala yapılmadığını duyunca üzüldük. Konunun bizzat takipçisi olacağız.”

Özlem Kavuklu


Bu haber 06/07/2021, Salı günü yayınlandı, 373 defa görüntülendi
*