Hentbolcu Merve Akpınar’a Tam Destek

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Şanlıurfalı 13 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar, Ankara’da ilk kez bir hentbol salonunda antrenman yaptıktan sonra duygularını anlatmıştı. Akpınar’ın “Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar” sözlerine destek yağdı.

“Sen kızsın şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek beni dışladılar”

Spora ilk başladığında çevresindeki kişiler tarafından yadırgandığını dile getiren 13 yaşındaki sporcu sözlerini şöyle sürdürdü; “İlk başladığımda sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek beni dışladılar. Sonra ben de ‘Hayır ben neden oynamayayım’ dedim. O zaman kendime bir söz verdim. ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ diye. Hem kendim çalışacağım, hem kendi mesleğimi yapacağım hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sosyal medyadan destek verdi. Açıklama şu şekilde; “ “Sen kızsın oynayamazsın, oran buran görünür” diyenlere aklının ve inancının gücünü gösterip, tokat gibi yüzlere vuran kızımız #merveakpınar, güzel yüreğinden öperim, sen ağlama hep gül” şeklinde paylaşımda bulundu.

Özlem Kavuklu


Bu haber 06/07/2021, Salı günü yayınlandı, 805 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com