Küresel Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) tarafından, Anadolu Ajansının (AA) da içinde bulunduğu bazı kurum, kuruluş ve kişilere “Küresel Başarı Ödülü” verildi.

Yurt içi ve dışındaki 100’den fazla gazeteciyi bir araya getiren “KGK Alanya Buluşması” programı kapsamındaki gala gecesi ve ödül töreni Alanya’da Lonicera Otel balo salonunda gerçekleştirildi. Konuk KGK üyelerinin yanı sıra Alanya Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin katıldığı törende Alanya protokolü de tam kadro yerini aldı.

Tören koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden gazeteciler için saygı duruşu ile başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu.

Açılış konuşmasını yapan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise Konseyin yurt içinde basın meslek örgütü olarak mesleki anlamda birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak için faaliyet gösterdiğini, yurt dışında ise üyelerinin katkılarıyla oluşan medyanın etkin gücünü Türkiye’nin kamu diplomasisi faaliyetlerine destek vermek için kanalize ettiğini aktardı ve Küresel Başarı Ödülleri hakkında bilgi verdi.

“Şükranlarımızı bildiriyoruz”

Küresel Cesaret Ödülü’nün sahibi IKBY Azınlıklardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf Selim oldu. Selim törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok önemli bir ülke olduğunu belirterek, “Iraklı Türkmenler olarak her zaman Türkiye ile Irak arasındaki ilişkilere destek veriyoruz.” dedi.

Medyanın önemine değinen Selim, “Anadolu Ajansı başta Türkmenler olmak üzere tüm mazlum insanların sesi olmuştur. Orada olan o mazlumların sesini Türkiye başta olmak üzere tüm dünyaya aktarmıştır. O yüzden şükranlarımızı bildiriyoruz.” dedi.

Bakan Selim’e ödülünü veren MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, konuşmasında her gazetecinin toplumda kanaat önderi olduğunu dile getirdi.

AA dünyada daha fazla ses getirecek

Küresel Medya Ödülü verilen Anadolu Ajansı’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz de Konseye ödül için teşekkür etti. AA’nın 101 yaşında olduğunu belirten Karagöz, “Önümüzdeki dönemde dünyada daha fazla ses getiren bir Anadolu Ajansı olacak.” ifadesini kullandı. Karagöz ödülü Türkmen Bakan Aydın Maruf Selim’in elinden aldı.

“Küresel Vefa Ödülü”

Küresel Spor Ödülü’nü TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy Ampute Futbol Milli Takımı adına aldı. Kovid-19 virüsünden hayatını kaybeden Konseyin kurucularından gazeteci Veli Altınkaya anısına oğlu Talha Altınkaya’ya “Küresel Vefa Ödülü” verildi.

Ayrıca, Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman’a, Konseyin Arnavutluk temsilcisi Anisa Bahiti’ye, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin’e, iş insanı Uğur Sipahioğlu ve Hasan Uysal’a “şükran” plaketleri takdim edildi.

Gala gecesi müzik ve eğlenceyle devam etti.

Haber Merkezi

 


Bu haber 05/07/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 223 defa görüntülendi
*