Ece Aydemir Akademi’de sınav heyecanı

Çanakkale’nin ilk bale okulu olan Ece Aydemir Akademi 21. yılında 2020-2021 eğitim öğretim dönemini pazar günü gerçekleşen sınavla tamamladı. Mezuniyet sınavı ve sınıf atlama sınavları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sınav komisyonu denetiminde gerçekleşti.

Tüm öğrenciler yıl boyu çalıştıkları ve devam ettikleri sınıflarının müfredatından sınava girdiler. Öğrenciler ve veliler çok heyecanlıydı ve bir o kadar da mutlu ve gururluydular. Yılların emeği ve yorgunluğu sınavdaki başarılarıyla perçinlendi.

Mezuniyete hak kazanan sınıfın mezuniyet sınavı ile başlayan sınav gününde sırasıyla tüm sınıflar kendi seviyelerinde sınava katıldılar.

“Bugünleri görmek en büyük isteğimdi”

“Yıllar önce bebekken baleye başlayan ve şimdi kurumun öğretmenlerinden olan eski mezunları Deniz Yıldız’ın da mezun olduğu okulunda öğretmen ve sınavda görevli olması ise hepimizi gururlandırdı ve duygulandırdı. Ece Aydemir Akademi ailesi sınav günü tek yürek tam kadro kurumdaydı. 2000 yılında yola çıktığında bugünleri görmek en büyük isteğimdi” diyen Ece Aydemir ise çok duygu dolu anlar yaşadı.

Pazar günü üç öğrencisini daha mezun eden Ece Aydemir Akademi bugün itibari ile 30 mezun vermiş oldu. 30 pırıl pırıl bale öğretmeni güzel öğrenciler yetiştirecek ve dalları büyüyen güçlü köklü bir kurum olan Ece Aydemir Akademi 21 yıldır olduğu gibi sevgiyle saygıyla doğru bildiği yolda ilerlemeye güzel çocuklar yetiştirmeye ve mezun etmeye devam edecek.

Haber Merkezi


Bu haber 05/07/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 526 defa görüntülendi
*