Aşılama çalışmaları devam ediyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Merkez ve İlçelerde yürütülen aşı çalışmalarında mobil ekipler ve yeni kurulan aşı çadırları ile daha fazla kişiye ulaşıldığını duyurdu.

Konu ile ilgili olarak Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “İlimizdeki aşılama faaliyetleri sorunsuz bir şekilde yürütülmektedir. Vatandaşlarımızın da bu konudaki duyarlılığı ve destekleri sayesinde ilimiz nüfusuna göre aşılamada önemli bir rakama ulaştık. Aşı çalışmalarına destek veren tüm vatandaşlarımız olmak üzere, gece gündüz demeden mesai başında olan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Hep birlikte mücadele ederek Aşı ile toplumsal bağışıklığı elde edeceğiz. Aşımızı olalım sağlığımızı koruyalım.” ifadelerine yer verildi.

Çanakkale ikinci sırada yer alıyor

Çanakkale de bu zamana kadar 324 bin 778 kişiye birinci doz, 171 bin 195 kişiye ise ikinci doz olmak üzere toplam da 495 bin 973 Covid- 19 Aşısı yapıldı. Ayrıca Kentimize il dışından gelen 17 bin 90 kişiye de Covid-19 aşısı uygulandı. Çanakkale’de toplam yapılan aşı sayısı ise 513 bin 873 olarak gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre, nüfusa göre en çok aşı yapılan iller arasında Çanakkale ikinci sırada yer alıyor.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 05/07/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 323 defa görüntülendi
*