Deniz Süpürgesi Çanakkale’ye ulaştı

7 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ‘Marmara Denizi Eylem Planı’ kapsamında Marmara denizinde müsilaj (deniz salyası) kirliliğine yönelik en büyük deniz temizliği seferberliği kapsamında müsilaj (deniz salyası) temizliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen Çanakkale’ye getirme işlemi Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapılan “M. Ecology 1” isimli Deniz Süpürgesi ile devam ediyor.

GESTAŞ iskele mevkiinde devam eden müsilaj temizliği çalışma alanında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen “M. Ecology 1” isimli Deniz Süpürgesi ile devam eden temizleme çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Marmara’nın kısa sürede eskisinden daha temiz hale geleceğini belirten Vali İlhami Aktaş, “En kısa sürede denizlerin temizlenmesi ve normale dönmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızla koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Çanakkale Boğazı ve sahil şeridinde görülen müsilajın temizlenmesi için vermiş olduğu desteklerden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Aktaş’ın müsilaj temizliği çalışma alanı incelemelerine AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen de eşlik etti.

Haber Merkezi


Bu haber 03/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 231 defa görüntülendi
*