ÇABİP’den Anzak Koyu Pazar Turu

1 sene önce Güncel Manşet Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) bu pazar Anzak Koyu Pazar Turu düzenliyor.

Çanakkale Bisiklet Platformu Pazar günü gerçekleşecek olan turla ilgili olarak şu bilgileri paylaştı;

“Buluşma yeri Golf Aile Çay Bahçesi, buluşma saati 07.00, hareket saati 07.30 hareket noktası Anzak Koyu olan turun rota uzunluğu 28 km tahmini süresi ise 70 dakika.

Turlar kesinlikle performansa dayalı değildir. Herkesin katılabileceği bir düzeyde sürüşlerimiz gerçekleşir öncü ve artçılar ile sürüş düzeni sağlanmaktadır (Öncü geçilemez, artçı arkasında kalınmaz, kalındığı takdirde tüm grup durmak zorundadır). Yokuş çıktıktan sonra grubun toplanmasına adına kısa süreli beklemeler gerçekleşmektedir. Tur dönüş saati grubun sürüşüne, rotaya ve km’ye göre değişmektedir. Yol durumuna göre grup tekli ya da çiftli gitmek durumunda olduğunda öncünün veya artçının uyarılarını dikkate almak gerekmektedir. Mümkün oldukça uyarıları yakınınızdaki kişilere de tekrar etmeniz güvenli bir sürüş açısından önemlidir. Reflektörlü yelek, forma veya paça bandı, yağmurluk (Hava Durumuna Bağlı), yedek iç lastik, yama, pompa ve alyan takımı yanınızda bulundurmanız önemlidir.

Tur dönüşünde Kabatepe Batık Gemi’de mola verilip denize girileceğinden gönüllülerimizin buna uygun olarak hareket etmesi önerilir.”

ÇABİP aktivist, gönüllü ve ücretsiz bir oluşumdur

Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) ulaşımını bisikletle gerçekleştiren ve bisikletli ulaşımı destekleyen herkes için bağımsız, aktivist, gönüllü ve ücretsiz bir oluşumdur.

ÇABİP başta Çanakkale olmak üzere Türkiye’de ki tüm bisikletçilere yönelik çalışmalar yürütmeyi hedeflemektedir. Tüm bisikletçilerin birbirleri arasında, bilgi, deneyim ve fikir alışverişlerini destekleyecek etkinlikleri gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Çanakkale Bisiklet Platformu siyaset üstü bir oluşumdur.

Platform birlikte çalışmalar yürüttüğümüz insanların potansiyel bir lider, bir seçmen olarak siyasi bir görüşü olmasını, gündemi takip etmesini destekler. Ancak platformu ile birlikte çalışmalar yürüten insanlar siyaset konuşmanın ya da siyasi propagandanın ÇABİP çatısı altında yapılamayacağını, bunun için farklı platformları tercih etmeleri gerektiğini bilir. Çanakkale Bisiklet Platformu eğlenmeyi ilke edinmiş bir topluluktur.

ÇABİP, gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı tüm çalışmalarda gönüllülerinin ve hedef kitlesi olan bisikleti aktif kullanan ve bisiklet kültürünü benimsemiş tüm insanların; kişisel, sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı amaç edinmişken, aynı anda dostluk ve aile olabilmenin önemini vurgular. Başta Çanakkale olmak üzere sosyal ve bisiklet kültürünü ilgilendiren konularda sorumluluk bilincinde gönüllü çalışmalar yürütmektedir. Bisiklet kültürünün benimsetilmesi ve yaygınlaştırılması adına projeler, etkinlikler gerçekleştirir.

Çanakkale Bisiklet Platformu bağımsız bir oluşumdur

Çanakkale’de ve Türkiye’ de faaliyet gösteren gençlik dernekleri, bisiklet toplulukları ve spor kulüplerin gönüllü ve getiri beklemeden desteklediği bir platformdur. Çanakkale Bisiklet Platformu bağımsız bir oluşumdur.

Platform amaç ve hedefleri doğrultusunda, kendi ilke ve değerlerimize paralel olarak valilik, belediye, il müdürlükleri, gibi kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar geliştirir ve gerçekleştirir. Lakin bu ortaklıklar geliştirilen projelerin çalışma süreleri ile kısıtlı ve hedef odaklıdır. Bir kurum yada kuruluşun etkisi altına girdiği anlamına gelmemektedir. ÇABİP bağımsızlığını gönüllülerinden ve gönüllü olarak yürüttüğü çalışmalardan alır.

Çanakkale Bisiklet Platformu farklılıklara saygılı bir oluşumdur. ÇABİP, çalışmalarında ve faaliyetlerinde dil, kültür, din, ırk, siyasi görüş ve farklı geçmişlere sahip katılımcılara açık ve saygılı olmayı ilke edinmiştir. Platformumuz, destek veren herkesten bu ilkeyi benimsemelerini istemektedir.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 03/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 488 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com