Artık aşılama meydanda da yapılacak

7 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vatandaşları aşı olmaya teşvik etmek ve kolayca aşı olmalarını sağlamak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Covid-19 Aşı Uygulama Noktası kuruldu.

Vali İlhami Aktaş, İskele Meydanında kurulan Covid-19 Aşı Uygulama Noktasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk ve sağlık çalışanlarından bilgi aldı.

1 Temmuz’dan itibaren kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında bütün kısıtlamaların kaldırıldığını belirten Vali İlhami Aktaş, “Kısıtlamaların kaldırılmasıyla virüs bulaş hızını ve varlığını kaybetmiş değil. Onun için 3 temel kuralımız olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymak zorundayız. Bugün itibariyle de iskele meydanında vatandaşlarımızın önceden randevu almadan aşı olabilmeleri için aşı çadırı kurduk. Sistemde aşı hakkı olan tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya bekliyoruz” diye konuştu.

Vali Aktaş, vatandaşlarımıza örnek olmak için Covid-19 Aşı Uygulama Noktasında 3. doz aşısını da oldu.

Vali Aktaş’ın Covid-19 Aşı Uygulama Noktası ziyaretlerine AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen eşlik etti.

Sistemde aşı hakkı olan vatandaşlar saat 16:00 – 00:00 saatleri arasında İskele Meydanı’nda aşı yaptırabilecekler.

Haber Merkezi


Bu haber 03/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 180 defa görüntülendi
*