Çocuk Der Derneği etkinliklerine başladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dernek başkanı Dr. Cahit Deniz tarafından kurulan ve Dr. Filiz Sanay’ın yardımcı başkanlığını yaptığı Çocuk Der Derneği, anaokulundan ortaöğretime kadar çocuklara eğitim, maddi ve manevi yardım amacıyla görev hayatına başladı. Kordon Çorba yanında Ziveriye – Eski Alman Sokağı’nda yer alan Pembe Köşk, derneğin ana binası olarak kurucu Dr. Cahit Deniz tarafından derneğe tahsis edildi.

Dernek başkan yardımcımız Filiz Sanay, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’ nın tarihini anlatarak başladığı dernek toplantısını, herkese hediyeler dağıtarak sonlandırdı.

Dernek üyeleri ve kurucuları ile birlikte, bu hafta sonu gerçekleşecek Kabatepe gezisi ile de hem çocuklar doğayla iç içe vakit geçirecek hem de yüzme gibi spor aktivitelerinde bulunacaklar.

Eylül ayından sonra ise gerekli tedbirler dahilinde, derneğin ana binasında sanat dersleri, temel eğitim dersleri gibi kurslar ile çocuklara eğitim desteği sağlanacak.

Dernek işlevi ile ilgili olarak; “Eğitimin, hayatın ilk basamağı olduğuna inanan yönetim kurulu ve kurucu üyeler ile tüm Çanakkale halkını kurslara katılmak için davet ediyor ve desteklerinizi bekliyoruz. Atatürk’ün de dediği gibi: ‘Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.’” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

 


Bu haber 02/07/2021, Cuma günü yayınlandı, 304 defa görüntülendi
*