“Kıyılarımız denize girmek için uygun”

Çanakkale Belediyesi’nin, Temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Gerçekleşen meclis toplantısında, müsilaj ile ilgili Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Gökhan mavi bayrak ve kıyılarda denize girmenin yarattığı endişe ile ilgili, “Kıyılarımız denize girmek için uygun. Mavi Bayrak sertifikalarımız gelmiştir” dedi.

Çanakkale Belediyesi’nin Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısı, yine açık havada Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıda başkan Gökhan kıyılarımızın denize girmek için uygun olduğunu söyledi ve mavi bayrak sertifikalarının alındığını belirtti. Önümüzdeki günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir teknenin Çanakkale’ye geleceğini ve incelemelerde bulunacağını ifade edildi.

Baskan Gökhan, ayrıca su kaynaklarının israf edilmemesi için sulama sistemlerimizi baştan sona gözden geçirmeliyiz dedi. Başkan Gökhan, “Biga’da çeltiği damlama sulama ile yetiştiriyorlar. Çanakkale’nin her bölgesinde damlama sulamaya geçilmelidir. Bizde açık kanal yöntemi de kullanılıyor. Tum bu sulama sistemlerinin gözden geçirilmesi gerekmektedir” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 01/07/2021, Perşembe günü yayınlandı, 246 defa görüntülendi
*