“Bu zihniyeti lanetliyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Çanakkale Belediyesi’nin internet sitesinden Sivas Katliamını anma mesajı yayınlayarak; “Kendinden olmayanı dışlayan ve yok eden bu zihniyeti hiçbir zaman kabul etmiyoruz ve lanetliyoruz.” dedi.

Başkan Gökhan’ın Sivas Katliamı mesajı şu şekilde; “Halk ozanı Pir Sultan Abdal’ı anmak, dost sohbetini, gönül ve fikir zenginliğini bir araya getirmek için Sivas’ta buluşan ülkemizin önemli sanatçı ve fikir insanlarını yaşamdan koparan bir katliamın yıldönümündeyiz.

28 yıl önce bugün, gözü dönmüş canilerce kaldıkları Madımak Oteli’nin ateşe verilmesiyle canlarından olan aydınlarımızın acısı ve yası hala yüreklerimizde çok tazeyken, ülkemizi böylesi acı bir olaya sahne eden, kendinden olmayanı dışlayan ve yok eden bu zihniyeti de hiçbir zaman kabul etmiyoruz ve lanetliyoruz.

Üzerinden kaç yıl geçerse geçsin insanlık ve vicdanların nezdinde asla zaman aşımına uğramayacak olan bu katliamda kaybettiğimiz tüm canları rahmet ve saygıyla anıyor, güzel ülkemizden barışın, dostluğun, kardeşliğin hiçbir zaman eksik olmamasını yürekten diliyorum.

Haber Merkezi

 


Bu haber 01/07/2021, Perşembe günü yayınlandı, 358 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com