15 günde 55 olaya müdahale

7 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il merkezi ve ilçelerde Uyuşturucu Madde Satışı yapan ve Kullanan Şahıslara yönelik son 15 günde gerçekleştirilen operasyonlarda 55 olaya müdahale edilirken 59 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem gerçekleştirildi.

Silah ve tüfek kullanılarak genel güvenliğin tehlikeye düşürüldüğü, çalıntı malların saklandığı ve uyuşturucu madde ticareti yapıldığı değerlendirilen Tekzen Bölgesi Küme Evleri mevkiine yönelik operasyonla 5 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Günü olan 26.06.2021 tarihinde gerçekleştirilen Narko-Rehber etkinliği kapsamında Uyuşturucu ile mücadelede farkındalığı artırmak ve bilinçlendirme faaliyetleri çerçevesinde 850 vatandaşa ulaşıldı.

Ayrıca yapılan yakalamalar neticesinde haklarında arama kararı bulunan 2 şahıs yakalanarak işlemleri akabinde cezaevine teslim edildi.

Yapılan yakalamalar neticesinde şüphelilerden 60 gram Bonzai, 35 gram Esrar, 32 adet Sentetik Ecza, 7 adet Ecstasy, 6 adet Kenevir Bitkisi, 3 gram Eroin, 2 adet Tüfek, 2 adet Hassas Terazi ve bin 940 TL para ele geçirilerek tüm maddelere el kondu.

Haber Merkezi


Bu haber 01/07/2021, Perşembe günü yayınlandı, 305 defa görüntülendi
*