Kabotaj Bayramı Eceabat’ta kutlanacak

7 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla, Eceabat Belediyesi tarafından etkinlikler düzenlenecek. Kabatepe Orman Kampı Alanı’nda düzenlenecek olan etkinliklerde, birbirinden farklı yarışmalarda yapılacak.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı vesilesiyle, Eceabat’ta etkinlikler tertip edilecek. Eceabat Belediyesi tarafından etkinliklerin Kabatepe Orman Kampı Alanı’nda yapılacağı duyurulurken, etkinlik takvimi de kamuoyu ile paylaşıldı.

Eceabat Belediyesi tarafından yapılan duyuruda, “Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 95. Yıldönümü ve Denizcilik Haftası münasebetiyle belediyemizce planlanan geleneksel mahiyette, tamamen kamusal, sosyal ve sportif amaçlı etkinliklerin bu yıl Çanakkale Boğazını ve ilçemiz limanını etkileyen müsilaj sorunu sebebiyle Kabatepe Günübirlik Kamp Alanında belediyemiz organizasyonunda aşağıdaki program dahilinde gerçekleştirilecektir.

Yer: Kabatepe Günübirlik Kamp Alanı. Tarih: 01.07.2021. Saat: 18:00.

Etkinlikler

Su etabı

*100 m. Serbest yüzme yarışı *100 m. Sırt üstü yüzme yarışı *100 m. Kurbağalama yüzme yarışı *4×100 m. Serbest yüzme bayrak yarışı *deve güreşi *halat çekme *dalarak tabak çıkartma

Bayanlar etabı

*50 m. Serbest yüzme yarışı *100 m. Serbest yüzme yarışı

Kıyı etabı

*çuvalla zıplama *lastik atma

NOT:

Etkinlikleri katılmak isteyen vatandaşlarımızın ulaşımı 1 Temmuz 2021 tarihi saat 16:30’den itibaren ilçemiz cumhuriyet meydanından belediyemiz araçları ile ücretsiz karşılanacaktır.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin müracaatları etkinlik alanında yetkili komisyona yapılacaktır. Yarışlarda dereceye gireceklere ödül takdim edilecektir. Tüm halkımız davetlidir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 29/06/2021, Salı günü yayınlandı, 752 defa görüntülendi
*