Otel inşaatı kaldığı yerden devam ediyor

7 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yeni Kordon’da Vali Konağı’nın yanında yer alan ve 2015 yılında yapımına başlanan otel inşaatı kaldığı yerden devam ediyor. İnşaatı üstlenen firmanın yaşadığı ekonomik problemler nedeniyle yapım süreci uzayan otelin yapımına bir kaç ay önce tekrar başlandı.

Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Dağlar’ın verdiği bilgiye göre; 2015 yılında yap-işlet-devret modeliyle işletmeye verilen arazi firmaya 49 yıllığına kiralandı. Firma o dönemde otelin inşaatına başladı ancak ekonomik sıkıntılar sebebiyle süreç beklendiğinden uzun sürdü. Aynı firma bundan iki-üç ay önce inşaatı tekrar faaliyete geçirdi.

Son günlerde bazı yayın organlarında yer alan süre uzadığı için inşaatın İl Özel İdaresi tarafından geri alınarak başka bir firmaya verildiği yönündeki haberlere istinaden bilgisine başvurduğumuz Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Dağlar, böyle bir değişikliğin olmadığını firmanın aynı firma olduğunu ekonomik nedenlerle yapım sürecinin beklenenden uzun sürmesi dışında sıra dışı bir durum olmadığını bildirdi. Son birkaç aydır da firma inşaata devam ediyor.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 28/06/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 269 defa görüntülendi
*