Cahilimiz çook!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yanlış anlaşılmasın. Cahil demekle, okumamış, tahsil yapmamış insanları kastetmiyoruz, Nato mermer, Nato kafa olanlardan bahsediyoruz. Muhalefet yapmak adına, insanların ölmesini arzu edenler. Sağlık Bakanlığının müthiş başarısını gölgelemek için, ellerinden geleni yapıyorlar. O kadar çok bilgi kirliliği yaratıyorlar ki, işin içinden çıkmak zor. Neymiş. Aşı olan birisi ölmüş. Kalp krizi yaratıyormuş. Kısırlık yapıyormuş. Dikkat ediniz. Bunu söyleyenler, Virolog, Kalp Mütehassısı, Enfeksiyöz Hastalıklar uzmanı değil. Sıradan insanlar. Nasıl ki, Futbolun F sinden anlamadıkları halde, değme hocalara taş çıkartanlar gibi. Bu muhalifler, genelde şöyle başlarlar.” Bir hemşire anlattı. Bizim hastanede aşıdan onlarca insan öldü. Ama bakanlık açıklamıyor. Yüzlercesi de kalp krizi geçirdi. Saklıyorlar.” Hemşire kim? Hangi hastanede? Uzman mı? Niye çıkıp da adını, sanını söylemiyorsunuz? At Martini Debreli Hasan. Ya, Türkiye’yi yönetmeye talip olduğunu söyleyen, ama yüz yıllardır! Bunu başaramayan, Ana Muhalefetin, İstanbul il Başkanına ne dersiniz? Mayıs ayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şöyle demiş: “Yaz döneminde 18 yaş üstü herkes aşılanabilir.”Ana muhalefetin İstanbul İl Başkanı, bu demecin altına şöyle yazmış. “Yaz bitiminde bu sözü hatırlatınca, yüzü kızarmayacak. Bir hekimin göz göre, göre bu derece yalan söyleyebilmesi ağırıma gidiyor. Değer mi? Mesleğinden utanmıyorsan, kendinden utanır insan.” Ne kadar ağır sözler. Sonuçta ne oldu? Bakan sözünde durdu. Kimin yüzü kızarmalı? Kim mesleğinden utanmalı? Daha yazın başında 18 yaş üstü herkesin aşılanmasına imkân sağlandı. Yani Bakan Koca haklı çıktı, İl Başkanı haksız çıktı. Özür mü dilemeli? Ne yazık ki, bu ekipte öyle bir uygulama yoktur.

Alper Hoca

Çanakkale’de, sahip çıkamadığımız, Kâtip Çelebi Üniversitesine kaptırdığımız, Prof.Dr. Alper Şener, sosyal medyada, insanları bilgilendiriyor. Sorulara cevap veriyor. Makul ve mantıklı. Bu orada, sayın Hocamız, Bilim Kurulu üyeliğine seçildi. Tebrik ediyoruz. Şimdi sizlere, hocamızın, nokta atışı yaparak, Cocid-19 ile ilgili paylaşımlarını sunacağım.” Covid 19 un  en güvenli yolu- AŞILANMA… “Aşı kararsızlarına,” Ücretsiz otoban yerine,
stabilize yola giriyorsunuz… Dikkat… Araç dağılır!“Kalp Krizini…
Sigara-Alkol-Stres-Hareketsizlik-Kötü beslenmeye değil de AŞI, ya
bağlayanlara PES diyorum”. Turcovac Faz 3 başladı yaklaşık 40bin kişilik… Başvuru rekor. Asıl istekli sayısı 800 bin. Yabancı ülkelerden de aşıya ilgi var… Faz3’üne katılmak için. Düşünebiliyor musunuz? Yerli aşıyı kötüleyenlere, karşı ne büyük bir rakam. Gönüllü olmak için, müracaat eden 800.000 kişi. Allah bu iflah olmaz muhaliflere, öyle bir hasetlik, öyle bir dert vermiş ki, iflah olmaları mümkün değil. Sağlık Bakanlığını ve çalışanlarını yürekten kutluyoruz. Bu başarı onların. Yüce yaratana dua ediyoruz. Diyoruz ki, Rabbimiz. Sen büyüksün. Türkiye’yi yönetmeye talip olan bu bilinçsiz muhalefet, iş başında olsaydı, halimiz duman olurdu. Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 28/06/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 573 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com