Güzelyalı’daki kriz engellenemiyor

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Güzelyalı’da geçtiğimiz aylarda, hatıra ormanında biriken çöpler, alanda adeta çöplüğün oluşmasına neden olmuştu. O günlerde haberimizden sonra çöpler alandan toplanmıştı. Aradan aylar geçmesine rağmen aynı alanda yine aynı manzaralar oluşmaya devam ediyor.

Ormanlık ve yeşillik bölgelere atılan atıklar, o alanlarda biriken çöpler ve özellikle cam şişeler ormanlar için büyük bir risk oluşturuyor. Orman yangınlarının çıkmasına zemin oluşturan, atıklar ciddi şekilde sorun olmaya devam ederken, Güzelyalı’da ortaya çıkan tablo bir türlü çözülemiyor.

Güzelyalı’da bulunan hatıra ormanının bulunduğu bölge aylar öncesinde çöplüğe dönüşmüştü. Haberimizden sonra ilgililer ve yetkililer harekete geçmiş ve alan kamyonlarla temizlenmişti. Fuhuş yapıldığı iddia edilen alanda ayrıca biriken çöplerin arasında yatak ve nevresin takımlarının da olduğu gözlenmişti. O bölge aylar sonra bir kez daha çöplüğe dönüştü.

Güzelyalı’da ikamet eden vatandaşlar konuya tepki gösterirlerken, biran önce bu durumun sona ermesi gerektiğini ifade ettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/06/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 262 defa görüntülendi
*