Çanakkale’nin yeni eğitim kampüsü açıldı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İÇDAŞ Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Aslan’ın bağışları ile inşa edilen, Çanakkale’nin yeni eğitim kampüsü olan, bir anlamda eğitim tesisi Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışı dün gerçekleşti. Açılışa, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’da katıldı. Çanakkale yeni eğitim tesisine kavuşmuş oldu.

Çanakkale’de yepyeni bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı. İÇDAŞ Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Aslan’ın bağışları ile inşasına başlanan ve eğitim kampüsü vizyonu ile inşaatı tamamlanan, meslek lisesi geçtiğimiz gün gerçekleşen törenle açıldı.

Dün yine İÇDAŞ tarafından yaptırılan İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle, ÇOMÜ tarafından Tacettin Aslan’a fahri doktora tevcih edildi. Aslan için organize edilen törene AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’da katıldı. Yıldırım’ın yanı sıra törene AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Vali İlhami Aktaş, İÇDAŞ Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Aslan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Aslan ailesi de katıldı.

Törende Tacettin Aslan’a fahri doktorası tevcih edildikten sonra, bir süredir inşası devam eden ve artık nihayete eren Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, okul önünden, protokol üyeleri ise İÇDAŞ Kongre Merkezi’nden kurdeleyi birlikte kestiler. Modern bir eğitim kampüsü olan Anadolu Lisesi, öğrencilerin kaldığı yurtlar, sınıflar, laboratuvarları, atölyeleri ve teknik altyapısı ile takdir görüyor. Çanakkaleli bir çok öğrencinin ise ilk tercihi olma özelliği taşıyan Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale’ye Aslan ailesi tarafından kazandırılan yatırımların arasında yerini aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/06/2021, Perşembe günü yayınlandı, 247 defa görüntülendi
*