GESTAŞ yönetimine iki yeni isim daha

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş.’nin son genel kurul toplantısında alınan karar ile yönetim kuruluna iki yeni isim daha katıldı. İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder ile Müdür Mahir Sevinç, GESTAŞ’ın yeni yönetim kurulu üyeleri oldu.

Boğaz ve Adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş. olağan genel kurul toplantısı Vali İlhami AKTAŞ başkanlığında önceki gün gerçekleştirildi.

Çanakkale Valiliği’nin haberine göre; İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı-İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve Enver Koç, S.S. Süleyman köy Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Hasan Gürbüz, GESTAŞ Genel Müdürü Mahir Sevinç,  GESTAŞ Yetkileri ve Şirket Bağımsız Denetçisi Hamza Uzun katıldı.

Gündemdeki maddelerin görüşüldüğü toplantıda; şirketin idari ve mali yapısının genel durumu, faaliyet raporu ve bütçesi ile amaç ve hedefler detaylarıyla ele alındı. Toplantı yönetim kurulu üyelerinin seçimiyle sona erdi.

MEVCUTLAR KORUNDU YENİLER EKLENDİ

Edinilen bilgiye göre; seçilen yönetim kurulu üyeliğine seçilen isimler CHP’den AK Parti’ye geçen İl Genel Meclisi Başkan Nejat Önder ve GESTAŞ Müdürü Mahir Sevinç oldu. Önceki Vali Orhan Tavlı döneminde, genel kurulun iradesi yok sayılarak CHP’nin çoğunlukta olduğu meclisin temsilcisi değil AK Parti’li ve  MHP’li üyeler atanmıştı. Mevcut üyelerin korunduğu yönetim kuruluna iki yeni yönetim kurulu kontenjanı daha eklenerek isimler belirlendi.

Haber Merkezi


Bu haber 23/06/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 255 defa görüntülendi
*